ADRIANNA PIASECZNA

ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI

Z początkiem września rozpoczęliśmy akcję  zbierania plastikowych nakrętek, które po przekazaniu do firmy recyklingowej zasilą subkonto Ady w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą a zgromadzone w ten sposób środki przeznaczymy na leczenie i rehabilitacje.

Ada choruje na mózgowe porażenie dziecięce z powodu przebytej toksoplazmozy. Ma niepełnosprawność sprzężoną, co oznacza, że nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Uszkodzony został nerw wzrokowy i nerw słuchu. Karmiona jest dojelitowo, ma wykonaną tracheostomię i podczas snu musi korzystać z respiratora, który kontroluje i wspomaga jej oddech.

Najpilniejsze potrzeby dla Ady to zakup nowego wózka Lisa  a jego koszt to ok.14 tys.zł  http://www.asortopedyka.pl/lisa--spacerowka_49 

Drugą rzeczą, która dołączyła do stałych wydatków związanych z leczeniem i rehabilitacją to zastrzyki z botoksu - koszt zabiegu ostrzyknięcia obręczy barkowej to 5700 zł rocznie ( który do tej pory Ada miała wykonywany w ramach refundacji NFZ) niestety od listopada zabieg ten nie będzie już refundowany, ponieważ nie mieści się ona w przedziale wiekowym, który w celach oszczędności został ściśle określony. W następnej kolejności są wydatki związane zaopatrzeniem  w strzykawki, gaziki , leki , pampersy na które wydajemy minimum 1000 zł miesięcznie do tego dochodzą koszty rehabilitacji turnusów zakup pozostałych sprzętów jak ssak, specjalistyczny inhalator, pulsoksymetr. Niestety my rodzice nie jesteśmy w stanie pokryć takich kosztów bez pomocy dobrych ludzi , dlatego dla lepszego i godnego życia naszego dziecka zbieramy również 1% podatku. Zachęcamy więc wszystkich ludzi którzy mogliby i chcieli pomóc nam w zbieraniu nakrętek o wkręcenie się w akcje "Nakręć Się Dla Adzi".

Zbierajmy nakrętki po napojach , kawie, chemii itp wszystkie zakręcane. Gdy uzbieramy minimum tonę firma recyklingowa będzie mogła przyjechać i odebrać zebrane nakrętki a wtedy subkonto w fundacji "Zdążyć z Pomocą" zostanie zasilone kwotą 1000 zł 1kg nakrętek to 1zł wydawałoby się nie dużo a dla rodziców niepełnosprawnych dzieci jest to ogromna pomoc. Ta akcja nie może udać się bez waszej pomocy , zapraszamy do czynnego udziału szkoły, przedszkola , dysponujemy plakatem jeśli tylko ktoś jest chętny aby przyłączyć się do naszej akcji podaje kontakt

Mama Adzi Ewelina-Tel.603-999-041 

 MEJL piaseczna4@interia.pl

W obecnej chwili mamy 4 miejsca gdzie można zostawić nakrętki dla  Ady

Pracownia Kosmetyczna Martyna Fiołek Kostrzn ul Kopernika 1

Przedszkole Integracyjne nr 91 Bajka w Poznaniu ul Cześnikowska 19a

Zakład Karny Pobiedziska ul. Władysłąwa Jagielly 34 (portiernia)

Zakład  Karny Środa Wlkp ul Garncarska 1 ( portiernia)

 

Ada plakat ipg.jpg

Za każdą nakrętkę z całego serduszka dziękujemy!!!


Ada z rodzicami.